7. 4. 2016 • Londýnu evidentně nestačí, že je největším světovým centrem obchodování se zlatem, snaží se být ještě větším a lepším. V současnosti je většina z tamních transakcí „přes přepážku“ v každoročním objemu 5 bilionů dolarů vypořádávána telefonicky nebo přes elektronický chat a vypadají tedy podobně jako obchody jeden na jednoho, díky kterým před třemi stoletími vlastně vznikla burza.
5. 4. 2016 • Zlato. Po akciových propadech v letošním roce se opět vyrojily titulky o výhodnosti investic do zlata, které letos zhodnotilo přibližně o 16 % a pyšní se pozicí jednoho z nejvýkonnějších aktiv.
5. 4. 2016 • 100 let historie ukazuje, že spoření do zlata může vyjít draho. Hodnota zlata často nepřekoná inflaci a dokonce ani nominální hodnotu peněz.
1. 4. 2016 • První letošní čtvrtletí nezačalo pro trhy zrovna nejlépe. Hroutily se banky, padala ropa… Pak ale došlo k obratu a v posledních šesti týdnech se akcie, komodity i dluhopisy těšily z oživení.
20. 3. 2016 • Strategie prezidenta Putina ohledně zvýšení ruských zlatých rezerv se ukázala jako nejlepší v souvislosti s pandemií a hospodářskou krizí. Píše o tom Deutsche Welle s...
20. 3. 2016 • Ty tam jsou časy dobrých termínovaných vkladů. Zdá se, že se ještě pořád dá investovat do vlastního podnikání a vzdělávání. Ne každý je však duší obchodník, ne každý má „zicflajš“ na šprtání. Pokud si nechceme právě nic koupit, zůstává otázka, kam s „volnými“ penězi. Jednou z možností je akvizice zlatého investičního slitku.
20. 3. 2016 • Globální zlatá horečka, vedená Ruskem, které diverzifikuje své devizové rezervy, je správná věc, protože hodnota amerického dolaru se snižuje, řekl generální ředitel společnosti Euro Pacific Capital Peter Schiff.
20. 3. 2016 • Centrální banka Ruska oznámila nákup 8,5 milionů trojských uncí zlata v období od ledna do listopadu roku 2018. Současné zlaté rezervy banky tak činí 67,6 milionů zlata, Rusko se tak stalo pátým největším držitelem zlata po Spojených státech, Německu, Francii a Itálii.
20. 3. 2016 • Čím dál více ekonomů prohlašuje, že je před námi nová velká finanční krize. Odborníci stanovili špatnou budoucnost dolaru, státy se snaží zvětšit těžbu zlata a jeho zásoby. Něco se opravdu blíží? Zlato a stříbro však nejsou jedinými drahými kovy. I kdyby se nic nestalo, prostě se alespoň podívejte na seznam pěti nejdražších kovů světa.
20. 3. 2016 • Obavy z obchodní války mezi USA a Čínou vrhly stín na Wall Street a zpochybnily reputaci zlata jako bezpečného přístavu. Investor Peter Schiff je si jist, že zlato je na pokraji průlomu, píše RT.
4. 3. 2016 • EURUSDPřestože do týdne vstoupil lépe americký dolar, tak nezvládl své zisky udržet a jeho posílení se zastavilo těsně nad hodnotu prvního supportu.
1. 3. 2016 • Žlutému drahému kovu se možná letos blýská na zlaté časy. Od počátku roku na trzích nic nezáří tak jasně jako právě zlato, které roste o více než 17 procent, a nákupy drahého kovu v únoru dále nabraly na tempu.
26. 2. 2016 • Pokud by stát chtěl, aby byla měna kryta jako v pradávných dobách hodnotou fyzického zlata, musela by se česká koruna znehodnotit tak, že by jeden americký dolar stál osm tisíc korun. Anebo by Česko muselo nakoupit do svých sejfů tři tisíce tun zlata.
26. 2. 2016 • Zlaté certifikáty, deriváty a podílové fondy se zaměřením na zlato jsou jedny z možností, jak získat expozici do cenového vývoje tohoto drahého kovu.
23. 2. 2016 • Zlato od počátku roku silně těží z volatility na akciových trzích a v době jejich propadu se dere vzhůru. Právě díky vzestupu ceny zvláště v tomto měsíci se žlutý drahý kov blíží poprvé od roku 2013 býčímu trhu.
Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).