13. 10. 2018 • Všichni jsou v pohodě. Ekonomický vládce světa – Spojené státy – stále roste, americký dolar posiluje, úrokové sazby v USA se zvyšují, Trumpova ekonomická válka vypadá na vítězství. Světový byznys je happy, zítřky světlé a jásavé. Prosperita je cítit téměř všude.
12. 10. 2018 • Naprosto zásadní je z výše uvedené problematiky odpověď na otázku, jakou roli bude hrát zlato v ekonomice v příštích desetiletích. Jak ukážu vzápětí, není na tuto otázku snadné odpovědět, protože bezprostředně souvisí s odhadem globálního vývoje nejen po stránce finanční, resp. ekonomické, ale i politické. To, že zlato má v současné době nízkou cenu, resp. zda je jeho cena záměrně udržována nízká a lze očekávat její výraznější zvýšení, nebo zda se jedná o přirozený a dlouhodobý trend, je součástí uvedené otázky.
12. 10. 2018 • Bez zvýšené volatility (nestálosti) finančních trhů a bez oslabení amerického dolaru se zlato na kýženou cenu 1400 dolarů za troyskou unci nedostane, domnívá se analytik anglického bankovního kolosu HSBC Jim Steel.
12. 10. 2018 • Cena zlata má za sebou sérii šesti ztrátových měsíců, což se naposledy stalo před 33 lety. Dočkáme se v nejbližší době dna a obratu trendu?
11. 10. 2018 • Cena zlata dnes stoupla o dvě procenta na nejvyšší úroveň za dva měsíce. Nahoru ji žene pokles na světových akciových trzích a poptávka investorů po bezpečnějších aktivech, napsala agentura Reuters.
11. 10. 2018 • Na středeční propad amerických akcií dnes zareagovaly i trhy v Evropě a Asii. Panevropský index STOXX 6000 se propadl o dvě procenta, byl tak na nejnižší úrovni od prosince 2016. Britský index FTSE 100 na konci dne vykázal propad o 1,9 procenta. Obchodování tak reflektuje zpomalení světové ekonomiky.
11. 10. 2018 • Odborníci na vzácné kovy začínají spekulovat, že palladium by brzy mohlo být cennější než zlato. Během posledních šesti týdnů vzrostla cena palladia téměř o 30 procent a zůstala jen 123,40 dolaru pod cenou zlata.
11. 10. 2018 • Barrick Gold vytěžil za 3Q18 1,15 mil. uncí zlata, o 8 % více než v předešlém kvartále, hlavně díky zvýšené těžbě v americké Nevadě. Ve 4Q má těžba nadále vzrůst na 1,25 mil. uncí. Management potvrdil výhled, že za celý rok vytěží 4,5 – 5 mil.
10. 10. 2018 • Analytici velmi často připomínají, že zlato v letošním roce ztratilo sedm, či osm procent, což se jeví jako poměrně citelná ztráta. Méně často se ale zmiňují o tom, že vzácný kov dokáže získat víc než jedno procento za pouhý den, tak jako se to stalo tento měsíc. Cena zlata podle serveru Investing.com tentokrát vzrostla kvůli obavám z italských financí.
9. 10. 2018 • Mongolská centrální banka podle čínské státní zpravodajské agentury Sin-chua uvedla, že v prvních třech čtvrtletích roku od právnických a fyzických osob nakoupila 14,3 tuny zlata. Je to o 378 kg méně než ve stejném období loňského roku. Mezinárodní měnový fond však nic takového ve svých přehledech neuvádí.
8. 10. 2018 • Polská centrální banka v letošním roce koupila devět tun zlata, informoval britský deník Financial Times. Pokud se zpráva potvrdí, bude to první podobný nákup členského státu Evropské unie v tomto století, píše deník s odvoláním na zprávu australské finanční skupiny Macquarie Group.
5. 10. 2018 • Cena zlata se vrátila pod 1200 dolarů za troyskou unci, protože dolar mírně posílil poté, co americká Federální rezervní banka už po osmé v řadě zvýšila úrokové sazby. Podle očekávání. Navíc předpověděla další tři roky hospodářského růstu.
4. 10. 2018 • Letošek je pro komodity rokem střídání fází nerozhodnosti a útlumu. Poznamenán je geopolitickým a obchodním napětím. Turbulence na trzích vyplývají zejména z intervencí amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho snahy o restrikci mezinárodního obchodu.
4. 10. 2018 • Zlato je na cestě za svým nejdelším ztrátovým obdobím za posledních téměř 30 let. Když se cena zlata dostala pod úroveň 1190 dolarů za troyskou unci, pro vzácný kov to znamenalo šestý měsíc poklesu, což byla nejdelší ztrátová série od roku 1989. Makléř Jeff Kilburg ale televizi CNBC sdělil, že žlutý kov se prostě nahoru vrátit musí.
3. 10. 2018 • Co se stalo s konceptem bezpečných útočišť ve světě investic? Proč je výkonnost zlata v době politických a ekonomických nejistot tak nevýrazná? Jejich seznam je působivý, píše jeden z významných čínských deníků. Od stále se rozšiřující obchodní války mezi USA a Čínou, politické nestability v Evropě, kde jen jedna významná země - Francie, má relativně stabilní vládu, až po brexit, který situaci ještě zhorší. A co kolaps měn v Turecku a Venezuele?
Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).