24. 4. 2020 • Cena investičního zlata poprvé překonala hranici 1 600 eur. V důsledku koronavirové krize roste i cena kávy. Některé země omezují vývoz plodin, jiné se předzásobují.
24. 4. 2020 • I když se to může občas zdát, nebude konec světa. Ano, ekonomika bude trpět, ale zatím nevíme, jak špatné to bude. Světové centrální banky a vlády prozatím dělají vše pro to, aby udržely finanční systém v chodu, uvedli na Yahoo Finance přední odborníci The Aden Forecast.
23. 4. 2020 • Cena zlata v eurech dnes poprvé překonala hranici 1600 eur (44.100 Kč) za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Poptávku po zlatě vyvolává hlavně vysoká míra nejistoty spojená s pandemií nemoci covid-19, uvedla agentura DPA.
23. 4. 2020 • Všechny kovy včetně těch vzácných propadly, když trhy zasáhlo oslabování cen ropy. Americké akcie ztratily nejvíc za poslední tři týdny poté, co cena lehké americké ropy klesla pod nulu, protože nadměrná nabídka už naplnila světové ropné rezervoáry. Ropa Brent je na tom jen o málo líp, když jeden litr stojí 2,80 Kč. Tento propad by mohl podnít celosvětovou deflaci, která by mohla vykolejit úsilí o restartování hlavních ekonomik.
22. 4. 2020 • Zlato dosáhlo ročních maxim z roku 2012 nad 1 700 USD. Aktuálně se na trhu vytváří korekce, avšak celkový obraz na drahém kovu zůstává býčí.
21. 4. 2020 • Ceny zlata se na dvou nejdůležitějších trzích světa rozešly. Cena zlata v New Yorku dosáhla 9. dubna 1750 dolarů za unci. V Londýně se toho stále ještě nedočkali. K disproporci cen došlo nejprve koncem března, když pandemie vyvolala obavy obchodníků ohledně včasného dodání zlata do New Yorku, aby bylo možné vypořádat kontrakty.
20. 4. 2020 • Zlato se v posledních týdnech těší u Čechů velké oblibě. Propady na finančních trzích a hospodářská krize způsobená pandemií nového koronaviru výrazně zvýšily zájem o nákup slitků tohoto drahého kovu. ”Lidé jsou v současné době opatrní a dávají přednost bezpečnějším investicím. Není prioritou...
20. 4. 2020 • Zlato se rychle zotavilo z honby za hotovostí, ke které došlo v minulém měsíci, a dosáhlo sedmiletého maxima nad 1700 dolarů za unci. Navzdory potřebě konsolidovat a s ní souvisejícímu riziku další drobné korekce zůstávají naše dlouhodobé vyhlídky rozhodně býčí.
20. 4. 2020 • Nechte si svou měnu, určete si svůj ekonomický osud, jen to nedělejte na úkor svých sousedů. Už žádné oslabování měnových kurzů a hromadění devizových rezerv. Dost bylo měnových experimentů, vyvážení nezaměstnanosti nebo inflace.
19. 4. 2020 • Zlato se rychle zotavilo z honby za hotovostí, ke které došlo v minulém měsíci, a dosáhlo sedmiletého maxima nad 1700 dolarů za unci. Navzdory potřebě konsolidovat a s ní souvisejícímu riziku další drobné korekce zůstávají naše dlouhodobé vyhlídky rozhodně býčí. Úroveň stimulů, které jsou v současnosti pumpovány do globální ekonomiky, bude v nadcházejících letech patrně podporovat příznivý vývoj cen zlata a řízení výnosové křivky bude zatím pravděpodobně tlačit reálné výnosy hlouběji…
19. 4. 2020 • Počet článků zmiňujících na internetu zlato závratně stoupá. Za poslední tři dny o šest tisíc na celkových 163 milionů. Anglický název gold má 5,8 miliardy odkazů. Zlato se dnes skloňuje ve všech pádech, protože je nejen skvělou investicí, nýbrž i ochranou proti inflaci či dobře hlídaným parkovištěm majetku.
17. 4. 2020 • Barrick Gold včera uvedl, že za 1Q vytěžil 1,25 mil. uncí zlata, což byla nejnižší kvartální těžba zhruba za jeden a půl roku. Důvodem jsou uzavírky některých dolů v důsledku pandemie Covid-19 a přijatých opatření na ochranu zdraví.
17. 4. 2020 • Zlato se rychle zotavilo z honby za hotovostí, ke které došlo v minulém měsíci, a dosáhlo sedmiletého maxima nad 1700 dolarů za unci. Navzdory potřebě konsolidovat a s ní souvisejícímu riziku další drobné korekce zůstávají naše dlouhodobé vyhlídky...
17. 4. 2020 • Ti, kteří ještě před vypuknutím COVID-19 v Evropě nevěřili, že cena zlata může v brzké době výrazněji posílit, se nyní zřejmě nestačí divit. Po poklesu ceny komodity, který byl zapříčiněn růstem obav po vypuknutí pandemie viru ve světě, se jeho hodnota&he
16. 4. 2020 • Co se děje? ptá se Hans Goetti, zakladatel a generální ředitel HG Research. Děje se to, že Fed (centrální banka USA) rozšiřuje svou rozvahu a každá centrální banka na světě dělá totéž, řekl v TV Bloomberg. To, na co se díváte, je masivní oslabování měny v dlouhodobém horizontu. To je také hlavní důvod, proč je zlato dražší, a já bych řekl, že v příštích několika týdnech nebo měsících pravděpodobně znovu vyzkoušíme maximum, jaké jsme viděli v roce 2011.
Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).