28. 5. 2024 • Zlato se v pátek stabilizovalo a dnes získává zpět půdu pod nohama po slušném poklesu z rekordní úrovně kolem 2450 USD z 20. května. Drahý kov zůstává vysoko nad vzestupnou trendovou linií vytyčenou z minima z 6.
28. 5. 2024 • Česká národní banka dnes vydala zlatou minci v nominální hodnotě 5000 korun s motivy historického jádra Olomouce. Pětitisícikoruna je v pořadí sedmou součástí cyklu Městské památkové rezervace.
28. 5. 2024 • Zlato (XAU/USD): Tato komodita je na 1hodinovém grafu v rostoucím trendu. Support je na hladině 2350 a 2305. V případě odrazu od supportu bychom mohli uvažovat o long pozici s cílem u nejbližší rezistence. V případě jasného prolomení supportu bychom mohli uvažovat o short pozici. Rezistence je na hladině 2400 a 2450. Blížící se fundamentální zprávy by neměly ovlivnit vývoj tohoto trhu.
27. 5. 2024 • Zlato začalo týden vlažně a prognostici věští, že tomu tak bude až do oznámení amerických dat o inflaci. Tak hovoří ti, kteří zlato považují za komoditu stejně jako stříbro nebo měď. O poklidném začátku týdne ale hovoří i odborníci na akciový trh a důvody by od expertů na komodity mohli klidně okopírovat, protože jsou úplně stejné.
27. 5. 2024 • Cena zlata (XAU/USD) na 4hodinovém grafu nyní vytváří formaci dvojitý vrchol. Aby však byla tato formace platná, je zapotřebí jasného prolomení oblasti neckline směrem dolů kolem psychologické hladiny 2300,00 USD, která zároveň koresponduje s úrovní standartního Pivot Pointu S1. Dočkáme se prolomení zmiňované oblasti neckline a změny krátkodobého trendu?
26. 5. 2024 • Zatímco zlatí býci by se chtěli zaháčkovat nad cenou 2 400 dolarů za troyskou unci, zlatí medvědi by nejraději srazili cenu pod 2 300 dolarů za unci. Burzovní hantýrka tak asi nejpřehledněji charakterizuje, jaké protivětry s cenou zlata cloumají.
25. 5. 2024 • Tento připravený text zůstal uložený “v šuplíku” více než půl roku a když jsem jej nyní objevil, rozhodl jsem se jej publikovat, protože ukazuje, jak přiléhavá byla tato předpověď z podzimu 2023: Incrementum na podzim 2023 připomnělo, jak se chová cena&he
24. 5. 2024 • Libyjské úřady zatkly několik celníků za pokus přepravit do zahraničí asi 26 tun zlata v hodnotě téměř 1,9 miliardy dolarů, uvedlo státní zastupitelství.
24. 5. 2024 • Trh se zlatem zažil jeden z nejdramatičtějších pohybů v letošním roce. A to díky důležitým ekonomickým údajům a prohlášením Fedu.
24. 5. 2024 • Těžba kovů na asteroidech je zatím doménou sci-fi. To se může změnit dříve, než si myslíme. Potřebné technologie postupně vznikají a ekonomická motivace je značná.
23. 5. 2024 • Deník Financial Times se připojil k těm, kteří připouštějí, že jednou ze záhad oživení zlata je jeho odpojení od amerického dolaru a výnosů amerických státních dluhopisů.
23. 5. 2024 • Cena zlata atakovala historické hodnoty. Ekonom Lukáš Kovanda a hlavní analytik společnosti XTB Jiří Tyleček se v pořadu Svět financí s Trinity Bank na CNN Prima NEWS shodli, že k výraznému poklesu by dojít nemělo a naopak by mohl nastat další růst. Zároveň zdůraznili, že zlato není „svatý grál“ a že by investoři měli diverzifikovat.
23. 5. 2024 • Futures kontrakty na zlato dnes ztrácejí 1,5 % v důsledku růstu výnosů dluhopisů a oživení dolarového indexu (USDIDX) po silných předběžných údajích o indexu PMI v USA za květen. Trh nyní očekává, že první úplné zvýšení úrokových sazeb Fedu bude oceněn...
22. 5. 2024 • Všechno je jinak. Zlato už se neřídí pravidly západních trhů. Domnívat se, že jeho cenu diktuje úroková sazba americké centrální banky (Fed), potažmo vývoj inflace v USA, je zpozdilost. Letos už platí jiná pravidla, protože nic netrvá věčně. Zhruba těmito větami by se dal parafrázovat názor jednoho z nejuznávanějších expertů na vzácné kovy Rosse Normana.
22. 5. 2024 • Podle Jamese Stanleyho se ceny zlata vymanily z krátkodobé medvědí formace. Žlutý kov je připraven opět překonat svá historická maxima.
Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).